Rygos menų ir žiniasklaidos mokykla


 Naujas daugiafunkcis mokymosi korpusas Rygos meno ir žiniasklaidos mokykloje Rygoje modernizuotas ir įrengtas specialistams, kurie dirba su mediena, metalu, tekstile, taip pat ir būsimiems žiniasklaidos profesionalams bei dirbantiems aplinkos dizaino srityje.

Bendras pastato statybų plotas – 1547 kvadratiniai metrai. Vienspalviai tonai – jungiantis fasado bei interjero apdailos elementas, tarsi indėlis į kino industrijos aukso amžių.

Turint omenyje pastato specifiką ir paskirtį, ypatingas dėmesys buvo skiriamas akustikai. Dirbti buvo pakviestas akustikos specialistas Jānis Tālbergs.

Tikrai didžiuojamės tuo, jog Rygos menų ir žiniasklaidos mokykla buvo pirmasis projektas Latvijoje, kuriam buvo panaudotos plokštės "Baffle".


Mokyklos dizainas sukurtas iš baltos ir juodos spalvų (monochrominis stilius) medžiagų. Lubų apdailai panaudotos specialios CEWOOD „Baffle“juodos ir baltos spalvos plokštės yra tarsi vyšnaitė ant torto, be to jos yra ir akustinio sprendimo dalis.

Naujojo korpuso statybų darbai buvo pradėti 2020 metais, dizaino autoriai – PA SIA MADE ir SIA Citrus Solutions architektai. Šie architektai atliko ir autorinę priežiūrą. Statybų priežiūrą atliko SIA REM PRO. Generalinis rangovas – SIA RERE Būve. Šalies ugdymo skatinimo agentūra – bendradarbiavimo partneris įdiegiant projektą.


Techninės savybės:
Medžio drožlės plotis:
1.0 mm ir kiti pločiai pagal pageidavimą
Plokštės storis:
30 mm (2x15 mm); 50 mm (2x25 mm)
„Baffle“ plokščių ilgiai:  600 mm (2 troseliai), 1200 mm (2 troseliai), 1800 mm (3 troseliai), 2400 mm (4 troseliai)
„Baffle“ plokščių pločiai:200 mm, 300 mm, 400 mm, 500 mm, 600 mm
Spalvos:
natūrali, balta, juoda, pilka ir bet kuri RAL ar NCS palečių spalva pagal pageidavimą
Profilis:  P5

Pagrindiniai privalumai:

Akustika. Žymiai pagerina akustinį komfortą, geriau sugeria garsą ir triukšmą.
Inovacija. Šios plokštės praplečia CEWOOD produktų asortimentą, jos vizualiai kitokios. Tai modernus ir įdomus sprendimas.
Ekologija. Pagamintos aplinkai draugišku būdu naudojant natūralią žaliavą.
Estetika. Platus tekstūrų, dydžių ir spalvų spektras.