Klusuma nams


Pašos Kurzemes ziemeļos Baltijas jūras krastā atrodas vientuļš zvejnieku ciems. Punkts Latvijas kartē. Lūžņa. Reiz te mājoja 250 iedzīvotāju, tagad – tikai daži. Vēstures notikumi ir bijuši bargi. Daudzas liecības par cilvēkiem, kas šeit reiz dzīvojuši, par armijām, kas te maršējušas, par robežām, kuru nolūks bija aizliegt un apstādināt, šajā vietā sajūtamas kā katram pazīstamas skumjas par pagātni, kas bijusi tieši tāda...

​Taču aizvadīto laikmetu jau sen ir uzvarējusi daba. Tā skaidri iezīmē nākotnes ceļu. Cauri drupām ir izauguši zaļojoši koki, vējš ir izvēdinājis kādreiz biedējošās kazarmas, un saules gaismā tās pat izskatās savādi skaistas. Vientuļā ciema pašā vidū slejas aizmirsta dzelzceļa stacijas ēka. Tieši blakus stacijai, vecās armijas kazarmās atdzimst Klusuma nams. Vieta, kurā atgūties, pabūt klusumā, atrast sevi. 

CEWOOD plātnes ir izvēlētas kā galvenais griestu un daļēji arī sienu apdares materiāls, pateicoties materiāla akustiskajām un estētiskajām īpašībām. Klusuma nama pārstāve Lita Rubene: "Materiāls mums tiešām patīk, jo tas ne tikai sakārto skaņu, bet sniedz arī mājīguma sajūtu un rada pareizo vidi meditācijām. Klusuma nama centrālais elements ir labirinta attēls no Francijas katedrāles, kas simbolizē dzīvi kā ceļojumu pa labirintu, kur mērķis ir tik tuvu un tālu vienlaicīgi. Labirinta attēls ir izvietots CEWOOD plātnēs un labirints apvienojumā ar plātnēs ieslēptajiem gaismas elementiem izskatās grotiski."

Izmantotie materiāli:
CEWOOD Akustiskā plātne
Skaidas platums: 1.5 mm
Plātnes biezums: 25 mm
Plātnes izmērs: 1200x600 mm
Krāsa: Naturāli krāsota
Profils: P5
Apjoms: 100 m2