Starptautiskā skola Ekziperī

Starptautiskā skola ar viesnīcu Ekziperī ir paredzēta 500 audzēkņiem. Projekts tapa, iepazīstoties ar jaunākajām tendencēm līdzīga rakstura objektos pasaulē. Telpu estētika veidota atbilstoši to funkcijai, piemēram, zīmēšanas klasē izvietotas liela izmēra loga konstrukcijas tā ļaujot baudīt skaisto skatu pa to, bibliotēka un lasītava veidota ar nomierinošiem akcentiem. Klasēs nodrošināts pilnvērtīgs dabīgais apgaismojums. Koka kā materiāla dominance objektā izrietēja no arhitekta redzējuma par modernu un ilgtspējīgu ēku, kas ir arī pasaulē plaši atzīts un lietots materiāls sabiedriskās ēkās. CEWOOD apdares plātnes tika iekļautas projektā, kā arī tika īstenota to lietošana kā harmonisks interjera un kvalitatīvs telpu akustiskais risinājums visās mācību klasēs un pirmā stāva ēdamzāles griestu un sienu apdarē.

Ēka saņēmusi 3. vietu konkursā Ilgtspēja arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2021.

Lai bērniem un viņu aktivitātēm būtu pietiekami vietas, skolai raksturīgas plašas telpas un minimālisms mēbeļu izvēlē. Šādos plašumos un mēbeļu nepieblīvētās telpās skaņas jautājums ir ļoti aktuāls. Var veidoties atbalss, akustiskas diskomforts, tāpēc domājot par šo izaicinājumu un risinājumiem, tika lemts par labu CEWOOD plātnēm kā griestu, tās daļēji arī sienu apdarē.

Lai nebūtu nekādu kompromisu ar skaņu, objektā tika uzstādītas 35 mm CEWOOD plātnes uz griestiem, un zem tām - mīkstās minerālvates slānis. Optimālam efektam arī sienu apdarē tika integrētas CEWOOD plātnes, izkārtojot tās kā dizaina elementu taisnstūrī.

Izmantotie materiāli:
CEWOOD Akustiskā plātne
Skaidas platums: 1.5 mm
Plātnes biezums: 35 mm
Plātnes izmērs: 600x600 mm
Krāsa: Naturāls
Profils: P0
Apjoms: 1200 m2